ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8181267
*
nr 818 1267
Spegel
etsad dekor, 1920-tal, höjd: 95
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2013
kl 20:29:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 14:47:16
1
150 kr
31/3 14:37:43
2
150 kr
31/3 17:49:21
3
300 kr
31/3 18:11:43
4
250 kr
31/3 18:12:11
4
350 kr
31/3 19:34:46
5
400 kr
1/4 19:47:50
6
450 kr
1/4 20:08:31
7
Vinnande bud
1/4 20:21:50
7
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsad dekor spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 818 1267
Spegel
etsad dekor, 1920-tal, höjd: 95
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 14:47:16 | 1 | 150 kr |
31/3 14:37:43 | 2 | 150 kr |
31/3 17:49:21 | 3 | 300 kr |
31/3 18:11:43 | 4 | 250 kr |
31/3 18:12:11 | 4 | 350 kr |
31/3 19:34:46 | 5 | 400 kr |
1/4 19:47:50 | 6 | 450 kr |
1/4 20:08:31 | 7 | Vinnande bud |
1/4 20:21:50 | 7 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsad dekor spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23